Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6134 5.6235
  • Euro 6.4316 6.4432
Oturum Aç Üye Ol

Son dakika

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

"14 YAŞINA KADAR ÇOCUKLARIMA TELEFON VERMEDİM!"

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 14 yaşına kadar çocuklarının telefon kullanmasına izin vermediğini söyledi.

16 Ağustos 2018 Perşembe 12:00

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates vermiş olduğu bir röportajda çocuklarına belli bir yaşa kadar teknoloji kullanımını nasıl sınırlandırdığından bahsediyor.

Çocuklarının özellikle yemek masasında ve yatmadan önce telefon kullanmasına karşı olduğunu ifade ederek, “Yemek yerken masada cep telefonları yanımızda olmaz, 14 yaşına kadar çocuklarıma telefon vermedim ve diğer çocuklar daha erken yaşta kullanıyor diye şikayet ediyorlardı ”dedi.

Bill Gates'e göre teknolojinin yol açtığı sorunlar göz ardı edilmemeli ve çocukların teknoloji ile ilişkileri ebeveynler tarafından sınırlandırılmalı. Gates en küçük kızının uyumadan önce ekran başında geçirdiği saati sınırladığını söyledi.

61 yaşındaki 3 çocuk babası Bill Gates, bunun nasıl olması gerektiğini ise şu sözlerle anlattı: “Daima nasıl daha verimli olarak kullandıklarına bakmalısınız, ev ödevi yada arkadaşlarla haberleşmek gibi, nerede aşırılığa kaçtığını takip etmelisiniz…”

ÇOCUK GZETESİ sayfasını
ÇOCUK GZETESİ hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.