BAKAN SELÇUK'UN PAYLAŞIMINA DESTEK MESAJLARI YAĞDI!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan salgın sonrası Türkiye'de eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, resmi Twitter hesabından yaptığı “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" açıklamaya büyükşehir belediye başkanlarından destek mesajları yağdı. Peki, okullar açıldığında çocukları hangi sürprizler bekliyor? Haberimizde…
19 Mart 2020 08:12

 

ÖĞRENCİLERE ORDU’DAN FINDIK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teneffüs açıklamasına destek veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “40 dakika teneffüs demek, bolca enerji ihtiyacı demek. Sayın Bakanım, çocuklarımızın enerjiye ihtiyaç duyacağı bu uzun teneffüste onların mutluluklarına Ordu fındığıyla ortak olmak istiyoruz. 81 ilde 81 okula fındıklar bizden.” ifadesini kullandı.

KOCAELİ’NDEN PİŞMANİYE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, Bakan Selçuk’un açıklamasına karşılık olarak 81 ilde 81 okula pişmaniye gönderme sözü verdi. Büyükakın, “Sayın Bakanım, çocuklarımızı okula döndükleri ilk gün tatlının şahı pişmaniyeyle karşılamak istiyoruz. 81 ilden 81 okula pişmaniye bizden. Yiyen bir pişman yemeyen bin pişman.” dedi.

DONDURMALAR KAHRAMANMARAŞ’TAN

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de, ilk teneffüste 81 ilden 81 okulun çocuklarının, mutluluğunu Maraş dondurmasıyla tatlandırmak istediklerini belirtti.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Başkan Güngör, şu ifadeleri kullandı:

“O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. Sayın Bakanım Ziya Selçuk 40 dakika teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Maraş dondurmasıyla tatlandırmak isteriz. 81 ilde 81 okulumuza dondurmalar bizden.”

KAYISILAR MALATYA’DAN

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya üzerinden yaptığı “Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika, söz” paylaşımının ardından Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 81 okula kayısı gönderme kararı aldı.

BURSA'DAN KESTANE ŞEKERİ

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, sosyal medya hesabından, "Çocuklar, evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğünüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız" şeklindeki açıklamasının ardından, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sosyal medya hesabından destek paylaşımında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, resmî sosyal medya hesabından Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un paylaşımının altına, "Şekerleri de bizden. 81 ile, her ilden de 16 okulumuza gönderelim. Bursa’dan tüm çocuklarımıza kucak dolusu sevgiler" yazarak cevapta bulundu. Kısa sürede akım haline gelen paylaşımlara diğer belediyelerden de destek gelmeye devam ediyor.

ELAZIĞ'DAN ORCİK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'ndan 81 ilden 81 okuldaki öğrencilere orcik göndereceğini açıkladı. 

Başkanım @tahirbuyukakin, pişmaniyenin yanında orcik iyi gider
Biz de çocuklarımızı okula döndükleri ilk derse enerji dolu başlamaları için orcikle karşılamak istiyoruz.
81 ilden 81 okula orcikler Aziz şehirden

ÇORUM'DAN LEBLEBİ

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da 81 ilden 81 okuldaki öğrencilere leblebi gönderileceğini şu sözlerle duyurdu:

Sayın Bakanım, Uzun teneffüste oyun oynayan yavrularımız yorulacak, acıkacak. İçeriğindeki kalsiyum, magnezyum, demir ve fosfatın yer aldığı leblebi, yavrularımızın kemik yapısını ve gücünü korumaya yardımcı olacaktır. 81 ilden 81 okulumuza leblebiler Dünyanın Merkezi Çorum’dan

TRABZON'DAN FUTBOL TOPU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Bakan Selçuk'un teneffüs kararına destek mesajı gönderdi:

40 dakikalık teneffüs çift kale maç için gayet makûl...
Futbol şehri #Trabzon’dan 81 ilimizdeki 81 okulumuza futbol topu bizden olsun Sn. Bakanım @ziyaselcuk

SAKARYA'DAN KABAK LOKUMU

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de Bakan Selçuk'un paylaşımına böyle destek verdi:

Bir katkı da bizden olsun Sayın Bakanım... Çocuklarımız tatlı yiyip tatlı konuşsun diye teneffüslerinde 'Kabak Lokumu' bizden:) Bugünleri el birliğiyle atlatacağız İnşallah.

NİĞDE'DEN GAZOZ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir 81 ilden 81 okula 'Niğde Gazozu' göndereceklerini söyleyerek Bakan Selçuk'un öğrencilere teneffüs sözüne destek verdi.

Sayın @ziyaselcuk Bakanım, çocuklarımız 40 dakikalık teneffüslerinde o kadar yiyecek ikramını içecekleri olmadan yemesinler, biraz da serinlesinler. Yavrularımıza “Niğde Gazozu” da bizden. 81 ilden 81 Okulumuza Niğde’den hediye olsun 

SİİRT'TEN FISTIK

24. ve 27. Dönem Siirt Milletvekili Osman Ören Bakan Selçuk'un mesajına böyle destek verdi:

Sayın Bakanım uzun teneffüste Siirt Fıstığı ile öğrencilerimize enerji desteği vermek istiyoruz 81 ildeki 81 okulumuzun listesini bekliyoruz @ziyaselcuk
AKŞAM

ÇOCUK GZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
kenan
2700 tl maaş alıyoruz mücadelenizi tis te görücez