Haydi Okuyarak Eğlenelim

     ''Haydi Eğlen, Haydi Öğren''  e twinning projesi sayesinde kitap okumak artık daha eğlenceli ve öğretici. Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinden 3 okulun ve matematik, Türkçe, sosyal bilgiler, İngilizce gibi  farklı branşlardan 10 öğretmenin paydaş olarak katıldığı  proje, multidisipliner olması yönünden de dikkat çekiyor
02 Mayıs 2022 14:55

 Projede  öğrenciler ve öğretmenler öncelikle ortak kararla belirledikleri kitapları okudular. Daha sonra okudukları kitapların yazarlarıyla buluşan öğrenciler kitapların yazılma serüvenine ortak oldular. Kitapların içeriği ile ilgili gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile de yaparak yaşayarak öğrenen öğrenciler Kadınlar Günü, Pi Günü, Bilim Haftası ve 23 Nisan gibi önemli günlerde gerçekleştirilen etkinlikler ile de farkındalık kazandı. Tüm okullar birlikte Tüyap Kitap Fuarı'nda buluşup  masal dinleme etkinliğine katıldılar.Okudukları kitaplara canva web 2.0 aracını kullanarak kendi kitap kapağı tasarımlarını oluşturdular. Ayrıca öğrencilerin kitap eleştirilerini İngilizce olarak yazdıkları Karikatür Kitabı da projenin önemli bir kazanımı olarak dikkat çekiyor.

       Projeye dahil olan öğrencilerin ilerleyen günlerde okudukları kitaplarla ilgili  oryantring etkinliği, macera parkuru ve drama atölyesine de katılacaklarını bilmekteyiz.

       Bursa'nın Yıldırım  ilçesinde yer alan Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulundan katılan öğretmenlerimiz Proje kurucusu Görsel Sanatlar Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Sevgül KİÇİR başta olmak üzere Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Ömer OLGUN, Türkçe Öğretmeni Hamide BEKER, Türkçe Öğretmeni Derya YILDIRIM, Türkçe Öğretmeni Dilek SERTKAYA, Fen bilimleri Öğretmeni Serpil ÇAĞLAYAN, İngilizce Öğretmeni Ela UZUN, Matematik Öğretmeni Nigar ÇELİK projede yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

      Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Hakan Tan Ortaokulu Fen bilimleri Öğretmeni Sezer KİÇİR ve Meral Muammer Ağım Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Erdal SEVİNÇ de projenin kitap okuma sevgisi aşıladığını ifade ettiler.

 

 

 

EĞİTİM BÜLTENİ

ÇOCUK GZETESİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Hasan Ali
Güzel heyecanlı bir projeydi çoooook sevdim yani
Ela
Oo Tuananın yaptığı fotoğraf da burda
SON EKLENEN HABERLER