Eğlenceli etkinliklerle İngilizce öğrenen çocuklar çalışmalarını yabancı ortaklarıyla birlikte yürütüyorlar.
Öğrencilerin seviyelerine uygun farklı web 2.0 araçları kullanarak bilişim teknolojileri yeterliliklerini arttırdılar.
Kelime hazinelerini arttıran snapwords etkinlikleri ile yeni kelimeler öğrenen öğrenciler;kelime bulutu ve boyama çalışmaları ile görsel sanat çalışmalarını İngilizce ile desteklediler.
Öğretmenler öğrenci çalışmalarını bir takvimde derleyerek ortak ürün oluşturdular. Sanal sergi ve e-dergi oluşturarak çalışmalarını yaygınlaştırdılar
Proje aynı zamanda Avrupa ortaklı bir eTwinning projesidir
Türkiye’den 10,Azerbaycan ve İspanya’dan birer yabancı ortağı bulunmaktadır
Derya Er/Dr. Emin Acar İmam Hatip Ortaokulu Güllüzar KAYA/Fındıklı Şehit Gökhan Soylu İlkokulu Leyla ÖLMEZ/Şehit Emrah Sapa İmam Hatip Ortaokulu Neslihan Savcı/Mobil İmam Hatip Ortaokulu Nilhun Moroğlu/Atatürk Ortaokulu Sevda Dursun/Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Sevgül KİÇİR/Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu Şifa Sarıkaya/Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Hakan Tan İlkokulu Marısa reıg pasqual/CEIP MIGUEL HERNÁNDEZ Nurana Qasımova/Ucar,4 nömr?li tam orta m?kt?b Şule Uzunkaya/Selçuk Eraydın İmam Hatip Ortaokulu